Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas täna seadusmuudatuse, mis keelaks alkohoolsete jookide jaemüügi tanklate territooriumil. Eelnõu algataja Priit Toobali sõnul aitaks tanklates alkoholi müügi keelustamine vähendada nii joobes juhtide arvu kui ka nende põhjustatud õnnetuste arvu.

„Minu hinnangul ei sobi alkohol ja autojuhtimine kuidagi kokku. Ebakainete sõidukijuhtide osalusel toimus Eesti Konjunktuuriinstituudi andmetel 2012. aastal 172 liiklusõnnetust, mille tulemusel hukkus 11 inimest. 2014. aastal õnnestus politseil tabada 7894 roolijoodikut, kellest 148 põhjustasid joobe seisundis õnnetuse. Hoolimata asjaolust, et aasta-aastalt on joobes sõidukijuhtide tabamine ja ka nende põhjustatud õnnetused vähenenud, on need näitajad võrreldes Eesti elanikkonnaga endiselt väga suured,“ sõnas Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Priit Toobal.

Toobal jätkas: „Siin tulebki appi meie poolt väljapakutav piirang. Müügikohtade vähendamise teel piirame me alkoholi kättesaadavust ning aitame levida arusaamal, et alkoholi tarbimine ning autojuhtimine ei käi kokku. 2013. aastal läbi viidud uuringus leidis 50% uuringus osalenud inimestest, et alkoholi müügikohtade arvu tuleks vähendada ja tervelt 73% vastanutest leidis, et seda oleks mõistlik teha tanklates. Ma ei näe ühtki põhjendust, miks on vaja tanklates alkoholi müüa. Mitmed ministrid on juba meedia vahendusel antud teemat toetanud ning usun, et siin tulevad ka valitsuserakonnad meie algatusega kaasa.“

„Kunagi algatas Tallinna linn alkoholimüügi öise keelu, mis levis peagi üle riigi. Nüüd on Tallinna tanklates keelatud kange alkoholi müük. Loodan, et ka see idee levib üle kogu Eesti,“ lõpetas Priit Toobal.

Lisainfo:
Priit Toobal
[email protected]

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside