Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjonis otsustati täna mitte toetada Andres Herkeli algatatud seaduseelnõu, mis oleks välistanud poliitikute massilise kandideerimise esinduskogudesse, kus tegelikult tööle ei kavatseta hakata. Rahvakeeli oleks see lahendanud nn. peibutuspartide probleemi.

„Leian, et peibutuspartluse probleemi on võimalik lahendada kahel viisil. Esiteks, nagu on välja pakkunud uus valitsuskoalitsioon, võimaldades poliitikutel istuda mitmes esinduskogus. Või teiseks, nagu pakkus välja Andres Herkel, kustub uus mandaat automaatselt kui saad järgmise. Taoline eelnõu oli täna ka põhiseaduskomisjonis arutlusel, kuid kahjuks leidis see toetust vaid Keskfraktsiooni esindajate poolt. See tähendab, et suure tõenäosusega lükatakse antud eelnõu lihtsalt tagasi,“ sõnas põhiseaduskomisjoni liige Priit Toobal.

Toobal lisas: „Kahtlemata on ka Herkeli esitatud eelnõus detaile, mis vajaksid läbirääkimisi ning paremat sõnastust, aga idee poolest on Herkeli väljapakutu parem lahendusviis probleemile, kui see, mida pakub valitsuskoalitsioon.“

„Keskerakonna seisukoht on, et kahel toolil istumine ei ole põhiseadusega kooskõlas. Sarnast arvamust on varem väljendanud ka toonane õiguskantsler Allar Jõks ja ka president Arnold Rüütel. Leian, et kahel toolil istumine kitsendab selgelt poliitikute ringi ja see pole demokraatlikule riigikorrale omane,“ lõpetas Toobal.

Lisainfo:
Jaan Männik

Jaan.Mannik@riigikogu.ee
Keskfraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside