Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Priit Toobal leiab, et sotsist minister Helmen Kütt viib nii töövõimereformi kui ka lastekaitseseadusega ellu Reformierakonna poliitikat ning ei suuda sotsiaaldemokraatide ideid kaitsta.

“Kui puuetega inimesed ja lastega pered lootsid sotsiaaldemokraatide peale, siis paraku on pidanud nad tõsiselt pettuma,” ütles Toobal, “vähe sellest, et puuetega inimeste arvamusega ei arvestata seaduseelnõudes, neid taheti isegi Riigikogus toimunud arutelust eemale jätta.”

Toobal rõhutas, et mõlemad palju vastuolusid tekitanud seadused on Rõivase ajal sotsiaalministeeriumis kokku kirjutatud ning need tuleb valitsusel küsimusi esitamata ellu viia. “Riigikogus pole enam mingi saladus, et töövõimereformist saab Rõivase parlamendikampaania põhisosa. Ja see viiakse ellu sotsist ministri kätega.”

“Helmen Kütt on öelnud, et astub tagasi kui huvigruppide muudatused heakskiitu ei saa. Minu hinnangul on see täiesti vale käitumine, sest reformiga kaasnevad probleemid tuleb lahendada, mitte nende eest põgeneda,” lisas Toobal, “ja täpselt samad küsimused tekivad lastekaitseseaduse eelnõuga.”

Sotsiaalhoolekande seaduse, tööturuteenuste ja -toetuste seaduse ning teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu ning Töövõimetoetuse seaduse eelnõu on Riigikogus teisel lugemisel sel kolmapäeval, 12. novembril. 

Tagasiside