Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Priit Toobal sõnas tänasel Euroopa Komisjoni volinikukandidaadi arutelul Riigikogus, et eurovoliniku peaks nimetama parlament, mitte valitsus. See, et Ansipit Riigikogu ees võimaliku kandidaadina esitleti, ei tähenda, et saadikutel mõjuvõimu juurde oleks antud.

„Asjaolu, et Ansip, kui võimalik tulevane eurovolinik, Riigikogu eest läbi käis, ei anna meile kokkuvõttes midagi. Selle asemel, et parlamendi ees endist peaministrit ülistada, võiks voliniku nimetamise korda muuta seesuguselt, et järgmise kandidaadi kinnitakski Riigikogu. Samamoodi talitab näiteks meie lähinaaber Leedu. Leian, et kui eurovolinikule annaks oma heakskiidu parlament, oleks see kindlasti tugevam näitaja kui praegune valitsuskabineti kokkulepe,“ sõnas Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Priit Toobal.

Toobal jätkas: „Veel enne valitsusse minekut olid ka sotsiaaldemokraadid sama meelt. Kahjuks leppisid nad koalitsiooni astudes Reformierakonna pakutuga, mis tähendab seda, et voliniku nimetamise asemel käib kandidaat ainult Riigikogu saalist läbi. Euroopa Komisjoni voliniku kandidaadi valik on niivõrd tähtis otsus, mida tehes peaks siiski arvestama kogu elanikkonna soovidega.“

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside