Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Priit Toobal andis täna siseminister Hanno Pevkurile üle arupärimise, milles nõutakse vastuseid Eesti piirivalve võimekuse kohta. Saadiku sõnul on
Politsei- ja Piirivalveameti ühendamine piirivalvele vaid kahjuks tulnud.

„Olukord Eesti piirivalves on kehv ning põhjust ei pea kaugelt otsima. 2010. aastast alates, kui sai loodud ühinenud Politsei- ja Piirivalveamet, on piirivalvurid pidanud tegelema ennekõike politsei ülesannetega. Nii endised kui ka praegused piirivalvejuhid on rõhutanud, et organisatsioonide ühendamine on viinud struktuuri tasakaalust välja ning piirivalve ei toimi korrektselt. Mis seal siis imestada, kui meie piiril probleeme esineb,“ sõnas Keskerakonna peasekretär Priit Toobal.

Toobal lisas: „ Eesti piir peab olema kaitstud. Eesti viimased valitsused on teadlikult tegutsenud selle nimel, et Eesti riiki üha õhemaks muuta – kadunud on kohalikud konstaablid ning piir on kaitseta. Eesti riigi piir peab olema korralikult mehitatud ja paremini märgistatud. Selle asemel, et sõjatemaatikat õhutada, tuleks tähelepanu pöörata Eesti sisejulgeoleku kasvatamisele.

Lisainfo:

Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

Tagasiside