Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Priit Toobal leiab, et valitsuse tänane otsus keelata avalikus kohas alkoholi tarbimine on Eesti jaoks hädavajalik otsus. Samas märgib Toobal, et avalik alkoholitarbimise lubamine oli valitsuse poolt ränk viga.

“Kahtlemata tervitab Eesti ühiskond korrakaitseseaduse muutmist, millega taastatakse endine olukord ning keelatakse avalikus kohas alkoholi tarbimine,” ütles Toobal, “tegemist oli sisuliselt põhjendamata seadusega, mis tekitas teravat vastuseisu ja pahameelt.”

Toobal rõhutas, et liigne alkoholi tarvitamine ja sellest tingitud probleemid on kahjuks meie riigi üks suuremaid sotsiaalseid murekohti. “Peame vaatama tõele näkku ning arutlema, milliste meetmega alkoholi tarbimist vähendada. Olgu see siis alkoholireklaami keelamine, aktsiiside suurendamine või mõni muu meede. Tuletan meelde, et ligi 85% inimestest pooldab konservatiivsemat alkoholipoliitikat.”

“Peatselt on parlamendi töölaual tagasi Korrakaitseseaduse muutmine. Halb näitaja on aga see, et väga väikese ajavahemikuga muudetakse üht ja sama seadust. Tegemist on seadusloome kvaliteeti ja usaldusväärsust kahjustava olukorraga, mida poleks pidanud üldse tekkima. Antud juhul tuleb aga kahtlemata Korrakaitseseadust muuta ning avalik alkoholi tarbimine keelata,” lisas Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Priit Toobal.

Tagasiside