Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna ja eile Riigikogus arutluse all olnud Keskerakonna fraktsiooni algatatud põhiseaduse muutmine, mis seadustanuks presidendi otsevalimise, ei leidnud parlamendi toetust ja hääletati välja. Põhiseaduskomisjoni liikme Priit Toobali sõnul tähendab see, et ka edaspidi pannakse president paika pigem võimuerakondade tagatoas, kui rahva tegeliku tahte kohaselt. Toobal lisas, et Eesti inimesed ootavad väga võimalust riigipead ise valida.

„Täna põhiseaduses kehtiv valimiskord, kus presidendi määramisõigus on peamiselt erakondade fraktsioonidel, laseb tekkida olukorral, kus president saab olla erinevate poliitiliste jõudude tagatoa kokkuleppeks ja justkui üks osa ametikohtade jagamisest. Otsevalimised sellise võimaluse välistaks. Tänane hääletus näitas, et otsevalimiste vastaste hirm iseseisva riigijuhi ees on aga liialt suur,“ sõnas riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Priit Toobal.

Tänasel hääletusel toetasid presidendi otsevalimisi Keskerakonna ja EKRE saadikud ning osad Vabaerakonna esindajad. Presidendi otsevalimiste vastu olid aga valitsuskoalitsiooni saadikud.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246
[email protected]

Tagasiside