Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna siseminister Marko Pomerantsile arupärimise politseiametnike sundpuhkusele saatmise kohta, mille tulemusena on kasvanud kuritegevus ja vähenenud ühiskonna turvalisus.

„Selle aasta politsei- ja piirivalveameti eelarves ei ole  küllaldaselt vahendeid kõigile töötajatele töötasu täies mahus maksmiseks,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Ain Seppik. „Seetõttu on politseiametnikud sunnitud viibima puhkusel, millise aja eest tasu ei maksta ehk nn. palgata puhkusel. Seda vaatamata sellele, et tööd oleks neil küllaldaselt ning nad ka ise sooviksid enam töötada ja selle eest ka tasu saada.“

Seppik ütles, et selline meeletu ja põhjendamatu kokkuhoid inimeste turvalisuse arvelt on  andnud oma esimesed tulemused kaotatud elude ja hoogsalt tõusva kuritegevuse näol.

„Sisuliselt on siseministeerium jätnud täitmata oma ülesanded inimeste turvalisuse kaitsel, millised on temale pandud Vabariigi Valitsuse seadusega,“ tõdes Seppik. „Parafraseerides ühe koalitsioonierakonna valimislubadust maksuvabadest reedetest, on siseministeerium politseivaldkonnas sisse viinud töövabad reeded.“

Seoses eelkirjeldatud olukorraga palub Keskerakonna fraktsioon vastata järgmistele küsimustele:

1.         Mitu politseiametnikku on olnud mõõdutundetu kärpimise tõttu sunnitud olnud viibima sunniviisilisel palgata puhkusel ning milline on sellise puhkuseaja kogukestus käesoleval aastal?

2.         Kuidas mõjub Teie arvates selline politseiametnike palgata puhkuste süsteem, mida Te Eesti Politseis rakendate turvalisuse olukorrale riigis?

3.         Kas siseministrina kavatsete jätkata sellist töötasustamise ja turvalisuspoliitikat ka järgmisel aastal?

Tagasiside