Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskerakonna fraktsioon tegi täna põhiseaduskomisjonis ettepaneku võtta komisjoni algava nädala päevakorda presidendi otsevalimiste eelnõu, mida komisjoni enamus aga ei toetanud. Viimati arutas Riigikogu seda eelnõud 2005.a. 8. märtsil.

„Sisuliselt otsustas põhiseaduskomisjon täna, et presidendi otsevalimise eelnõud ei hakata arutama ei enne, ega ka peale presidendi valimisi. Signaal valijatele on seega väga selge. Ka proua Ene Ergma võiks lõpetada inimeste hullutamise juttudega sellest, kuidas tema emaerakond soovib presidendi otsevalimisi. Ei soovi ega pole südames kunagi soovinudki,” ütles riigikogu keskerakonna fraktsiooni liige Evelyn Sepp.

Samuti ei toetanud põhiseaduskomisjon Reformierakonna ettepanekut panna presidendi otsevalimiste eelnõu komisjoni päevakorda pärast 23. septembril toimuvaid presidendivalimisi. „Selliselt on põhiseaduskomisjon Isamaaliidu ja Res Publica saadikute topeltmoraali toel otsustanud iga võimalikul viisil ignoreerida rahva tahet,” ütles Sepp.

Isamaaliidu ja Res Publica saadikud otsustasid põhiseaduskomisjonis jätta hääletamata, mille tõttu nii Keskerakonna kui ka Reformierakonna ettepanekud ei saanud kokku otsuse vastuvõtmiseks vajalikke hääli. „Need saadikud tulid Riigikokku tööle kohale, aga jätsid oma töö tegemata,” märkis Sepp.

Lisainfo:
Evelyn Sepp
5106205

Toomas Raag
KE infojuht
50 99 592

Tagasiside