Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna arupärimise sotsiaalministrile Hanno Pevkurile Viljandimaa perearstisüsteemist.

„Viljandimaa Kõpu valla perearst lahkus töölt 1. novembril ning uue arsti leidmiseks korraldatud konkursile ei laekunud ühtegi avaldust,“ selgitas Keskerakonna fraktsiooni liige Priit Toobal.

„Kõpu piirkonna perearsti kohustusi täidab hetkel Viljandis töötav arst ning Kõpu valla elanikud peavad üldjuhul sõitma vastuvõtule Viljandisse, mis on aga raha- ja ajakulukas,“ lisas Toobal.

Toobali sõnul on viimasel ajal üha enam raskusi perearstide leidmisel maapiirkondadesse ning ka riigikontrolli auditist selgub, et perearstide puudus on muutumas igapäevaseks. „Järgnevatel aastakümnetel probleem üha süveneb, kuna pensioniikka jõuab perearste rohkem, kui noori perearste juurde tuleb.“

„Sellega seonduvalt küsime sotsiaalministrilt, mis saab lahkuva perearsti nimistust kui konkurss ametikoha täitmiseks nurjub ning kuidas tagatakse sellisel juhul esmatasandi arstiabi? Mida peab tegema Kõpu valla elanik, kui tema elukoha vahetus läheduses ei ole võimalik saada arstiabi?“ lõpetas Toobal.

 

Tagasiside