Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Peeter Ernitsa sõnul tekitas Postimehe tänane uudis, justnagu oleks Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustanud komisjonide istungite salvestised peale protokolli koostamist hävitada, temas sügavat hämmingut. Ernits lisas, et taoline väide ei vasta tõele.

„Oleme komisjonis seda teemat korduvalt arutanud, kuid sellist otsust langetatud küll pole. Esimest korda arutasime asja põhjalikult põhiseaduskomisjoni väljasõiduistungil Ruhnu saarel. Endise ajakirjanikuna tean suurepäraselt, et ka täpne protokoll ei pruugi arutelu käiku adekvaatselt kajastada. Mõnikord on oluline ka see, kuidas midagi öeldakse. Keskerakonna fraktsiooni seisukoht on olnud see, et helisalvestisi ei kustutata ning taolist otsust pole minu teada ka põhiseaduskomisjonis vastu võetud,“ sõnas põhiseaduskomisjoni liige Peeter Ernits.

Ernits jätkas: „Nii palju on Eesti riigil ikka raha, et parlamendi komisjonide otsuste tagamaid valgustavaid helisalvestisi säilita. Antud temaatika on juba korra Riigikogus tõsiselt läbi arutatud ning siis jõuti järeldusele, et salvestised tuleb säilitada. Ma ei näe, et olukord oleks kardinaalselt muutunud, et nüüd salvestised hävitamisele saata.“

Lisainfo:
Peeter Ernits
Tel: +372 51 489 42

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside