Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Peeter Ernits peab parlamendi keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra lubadust võtta linnametsad hiljemalt jaanipäevaks kindlama kaitse alla sügavalt silmakirjalikuks. Ernitsa sõnul on skeemitamist välistavaid ettepanekuid ka varasemalt tehtud, kuid siis ei ole Vakra neid toetanud.

„Keskerakond tuli metsaseaduse muutmise eelnõuga välja juba 25. septembril 2014. aastal. Antud ettepaneku seletuskirjas oli selgelt öeldud, et edaspidi tuleb tiheasustusalal kasvava metsa raiete kohta lisada metsateatisele ka metsa asukoha valla- või linnavalitsuse arvamus metsateatise kohta. Rainer Vakra oli ka toona Keskkonnakomisjoni esimees ning tema eestvedamisel lükati komisjonis tagasi seadus, mis oleks aidanud hiljutist Nõmme lageraiet vältida. Selle asemel, et nüüd praalida, kuidas kohe-kohe tööd tegema asutakse, tasuks hoopis tasa olla ja viga tunnistada,“ kurjustas riigikogulane Peeter Ernits.

Ernits jätkas: „Kui Riigikogu oleks Keskerakonna eelnõu heaks kiitnud, oleks metsaseaduse muudatus hakanud kehtima eelmise aasta 1. jaanuarist. On loomulik, et kohalikul omavalitsusel peab olema õigus esitada oma seisukoht metsateatise juurde. Tänase segase seisu võib selgelt Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra süüks panna.“

„Ootan huviga, milliste ettepanekutega komisjoni esimees nüüd välja tuleb. Võib uskuda, et tegemist on Keskerakonna ettepanekule sarnase eelnõuga, mida eelnevalt lihtsalt kiusust vastu võtta ei tahetud. Taaskord oleme jõudnud olukorda, kus me reageerime tagajärjele, olgugi et muudatusettepanek oli hoopis varem laual. Komisjoni esimehe vassimine on aga lausa häbiväärne,“ lõpetas Peeter Ernits.

Lisainfo:
Peeter Ernits
Tel: +372 51 489 42

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside