Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna peaminister Andrus Ansipile arupärimise Türi Kolledži sulgemise asjaolude kohta.
 
 „Oleme palju lugenud erinevatest uuringutest, mis näitavad, et maakondade teenustestruktuur halveneb,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni liige Arvo Sarapuu. „Alates 1990-ndatest aastatest on olnud Eestis kindel hariduspoliitiline suund regionaalsete kolledžite asutamiseks. Nii on asutatud kolledžid Türile, Pärnusse, Haapsalusse, Viljandisse, Narva, Rakveresse. Kahjuks pole enam hilisematel aastatel riigieelarves regionaalsete kolledžite arendamisele samalaadset tähelepanu pööratud.“
Sarapuu ütles, et Türi Kolledžis on õpetatud keskkonnakorralduse eriala, mis on ka rahvusvaheliselt akrediteeritud ja leidnud head tunnustust.
„Nüüd on aga Tartu Ülikool teatanud Türi Kolledži sulgemisest,“ märkis Sarapuu. „Türi Kolledži asutamine oli regionaalpoliitiliselt väga tähtis samm kogu Kesk-Eesti piirkonna jaoks. Türi Kolledži sulgemine mõjutab kogu regiooni arengut ning süvendab Kesk-Eesti mahajäämust teiste Eesti piirkondadega.“
Sarapuu ütles, et Türi Kolledž on oluline õppeasutus mitte ainult Türi valla ja Järvamaa, vaid kogu Kesk-Eesti jaoks. „Sama seose võib tuua ka teiste kolledžite ja piirkondade vahel,“ sõnas ta. „Ka Vabariigi President on rõhutanud, et elu ei tohi koonduda Eestis vaid nelja tõmbekeskuse ümber.“
Keskerakonna fraktsioon soovib peaministrilt vastust järgmistele küsimustele:
 1.  Mida Te peaministrina olete ette võtnud peale seda, kui saite teada, et Järvamaa maakonnas suletakse Türi Kolledž ?
2.  Kas pooldate ülikooli avalikku selgitust, kus sulgemise põhjusena tuuakse välja ainult majanduslik otstarbekus?
3.  Kuidas Teie saate aru Eesti regionaalpoliitika tähendusest ning kas ülikoolide füüsiline kohalolek maakondades on osa riigi regionaalpoliitikast?
4.  Valitsuse poliitikud teevad pea iga nädal pressiteateid, kus rõhutavad, et aastal 2011 hariduskulud kasvavad? Kas see tähendab seda, et kui aastal 2012 hariduskulud kasvavad, siis suletakse Tartu Ülikooli Pärnu ja Narva kolledž?
5. Terve Järvamaa kogukond on ühtselt Türi Kolledži sulgemise vastu. Üksmeel on siin poliitiliste jõudude vahel ning solidaarsust on selgelt väljendanud ka naabermaakond Raplamaa? Miks siis ikkagi  valitsus ei ole välja töötanud regionaalseid meetmeid kolledži jätkamiseks kui kogukondlik vajadus ja soov on niivõrd selge? 
 
 
 
Tagasiside