Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsile arupärimise elektrihinnapoliitika kohta, mis teeb elektrihinna tarbijale kallimaks.

„Kolm aastat tagasi maksis maja- või korteriomanik olenevalt tarbimispaketist ühe kilovatt-tunni elektrienergia eest koos erinevat tariifi-, ampri-, taastuvenergia-, ülekande- ja mõõtesüsteemitasu ning käibe- ja aktsiisimaksu arvesse võttes veidi alla või üle ühe Eesti krooni,“ ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Lembit Kaljuvee. „Tänasel päeval maksab üks kilovatt-tund elektrit olenevalt paketist ligemale 1,50 või isegi rohkem. Tegemist on pea poolteisekordse hinnatõusuga.“

Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive ütles jaanuari alguses Äripäevale antud intervjuus, et pikemas plaanis tõuseb elektrihind Eestis veelgi.

Seoses sellega on Keskerakonna fraktsioonil minister Partsile järgmised küsimused:

1) Miks on praegusel majanduslikult keerulisel ajal vajalik selline rahvavaenulik elektrihinnapoliitika, mis teeb elektrihinna tarbijale kallimaks?

2) Mida tuleks ette võtta, et ka pärast elektrituru täielikku avanemist jääks Eestis elektri hinnatase taskukohaseks ning oleks konkurentsivõimeline lähinaabritega, arvestades ka meie kõrgemat elektrienergia maksustamist?

3) Olete infotunnis öelnud, et praegustel elektriarvetel on hulk erinevaid ridu, et tarbijal oleks võimalik täpselt näha, mille eest ta maksab. Tarbijal on võimalus arvelt näha, et öösel pesu pestes on võimalik raha kokku hoida. Milliseid soovitusi annaksite veel ministrina, et tarbija saaks oma elektriarveid siiski mõistlikes piirides hoida?

4) Viimasel ajal on palju olnud juttu Eesti Energia börsile viimisest. Kas Te ei leia, et tegemist on tähelepanu kõrvale juhtimisega tegelikelt probleemidelt ning börsile viimine ei too kaasa praegusel ajal uusi investeeringuid?

Tagasiside