Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna Riigikogu fraktsiooni liikmed esitasid majandusministrile Juhan Partsile arupärimise domeenireformist, mis soovib ministri hinnangut domeenisüsteemi tuleviku osas.

„Domeenireformi üheks oluliseks põhjenduseks toodi, et vanas süsteemis ei olnud võimalik ühele asutusele registreerida rohkem kui ühte aadressi; samuti ei olnud võimalik eraisikul registreerida .ee tippdomeeni,“ selgitas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Olga Sõtnik.

„Praeguseks on 88% registreerijatest registreerinud siiski ainult ühe domeeninime ning füüsilised isikud on registreerinud kõigist domeenidest vaid 10%,“ märkis Sõtnik.

„Väärib tähelepanu, et domeenisüsteemi haldav Eesti Interneti Sihtasutus teenis 2010. aastal kasumit umbes 5 miljonit krooni,“ lisas Sõtnik.

„Soovime ministrilt teada, millal võib oodata domeenide registritasu vähendamist; kui suurt huvi tuntakse täpitähtedega domeeninimede vastu ning kas domeenisüsteemi haldava Eesti Interneti SA kasumlikkus on põhjendatud ning kui suurt kasumit plaanitakse teenida tulevikus?,“ lõpetas Sõtnik.

Tagasiside