Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna välisministrile Urmas Paetile arupärimise võltsimisvastase kaubanduslepingu (ACTA) osas.

„Arupärimise esitajate arvates on tegemist väga vastuolulise lepinguga, mis ühelt poolt peaks aitama ennetada autoriõiguste rikkumist, kuid teiselt poolt kasutatakse selleks jälitustegevust, mis võib põhjustada isikuandmete kontrollimatut jagamist,“ selgitas Keskerakonna fraktsiooni liige Deniss Boroditš.

Boroditši sõnul asetab leping autoriõigused kõrgemale õigusest eraelu puutumatusele ja andmekaitsele. „Välisministeerium on kinnitanud oma pädevust ja vastutust ACTA-ga seonduvates küsimustes Eestis ning sellega seoses pärimegi aru välisministrilt,“ märkis Boroditš.

Välisminister peab vastama järgmistele küsimustele: miks ei ole Välisministeerium kaasanud Eesti avalikkust ja poliitikuid antud teema arutellu? Kas Välisministeerium on teostanud mõjude hinnangut Eesti tasandil? Kas ACTA leping tuleb arutlusele ka Riigikogu täiskogu ette? Millised muudatused toob kaasa ACTA leping Eesti inimestele?

Tagasiside