Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis esimese lugemise tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis võimaldab mittetulundusühingutel, sealhulgas ametiühingutel, maksta oma liikmetele toetust tulumaksuvabalt, vältimaks toetuste topeltmaksustamist tulumaksuga.

“See on väga oluline samm tunnustamaks solidaarsust ja isiklikku initsiatiivi, tehes samal ajal meie maksukorraldust selgemaks. Kui inimesed omast vabast tahtest aitavad raskustesse sattunud kaaslasi, näiteks töökaotuse või tervisehädade puhul, siis ei ole sellelt vaja eraldi maksu võtta,” lausub Riigikogu Ametiühingute toetusrühma juht Oudekki Loone. “Eelnõu võimaldab suuremat paindlikkust ettevõtjapoolse töötervishoiuga seotud kulude maksuvabastuses, võttes arvesse meie ettevõtluskeskkonna mitmekesisust ja vajaduste piisavalt laia diapasooni.”

Niiviisi on võimalik Eesti elanikke, kes on ühiste eesmärkide saavutamiseks kogunenud ühingutesse, teineteist rasketel aegadel efektiivsemalt toetada, vähendades nii ka riigisektori koormust, märgib Keskerakonda kuuluv Oudekki Loone. “Kõik need muudatused on eriti olulised kriisitingimustes, kus tõuseb töötajate vajadus tervisekontrollide ja vaktsiinide järele, rääkimata lisaabist pikaajalise haiguse või töötuse puhul,” lisab Oudekki Loone.

Muudatuste jõustudes on ametiühingutel ja tööandjatel võimalus suuremale paindlikkusele, et vastata just selle konkreetse töötaja vajadusele. Oudekki Loone rõhutab, et seesugused meetmed suurendavad üldist usaldust tööturul. “Ametiühingute ja ettevõtjate otsene roll töötajate olude parandamises vabastab riigi nendega seotud kuludest, nii rahaliselt kui ajaliselt. Seega on äärmiselt oluline, et riik hõlbustaks nende tegevusi. Tulemuseks on rahulikum ja tervem ühiskond ning usalduslikud töösuhted,” toonitab Oudekki Loone.

Tagasiside