Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Oudekki Loone rõhutas täna Riigikogus vastu võetud välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise eelnõu arutelul vajadust õigusselguseks.

“Muudatuspaketis on mõndagi head, üksjagu arusaamatut, aga midagi ka täiesti puudu,” märkis Loone, “Eesti õigusruumi ja eluoluga kohanemiseks mõeldud programm on väga vajalik. Oluline on ka jälgida, et programm hakkab toimima nagu mõeldud, exceli tabel ja päriselu ei pruugi kattuda. Me ei tohiks karta kohanemisprogrammi ümber kujundada, kui selleks peaks vajadus tekkima.”

Oudekki Loone hinnangul puudub aga eelnõust midagi, mida rahvas riigijuhtidelt tegelikult ootab. “On levinud eksiarvamus nagu Eesti ei tohiks ise otsustada, kui paljudele isikutele aastas nähakse ette rahvusvaheline kaitse,” märkis opositsiooni kuuluv Loone. “Meie kodanikud soovivad riigilt eelkõige selgust, üks vahend selle saamiseks oleks, et Riigikogu otsustab igal aastal kindla piirarvu – lihtne ja selge.”

Loone lisas, et kohtumenetluse ja väljasaatmise kiirendamine nende suhtes, kellele Eesti kaitset ei võimalda, on õige lähenemine. “See kohtleb inimesi selgelt ning ausalt, mitte ükski taotleja ei pea ebaselguse limbot lõputult taluma. Teisalt saadame ka tugeva signaali ka neile, kel võib olla soov taotluskäiku pahatahtlikult ära kasutada.”

Tagasiside