Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone leidis täna avaldatud erakondade populaarsusuuringut kommenteerides, et Keskerakonna toetuse kasv on seotud tähelepanu koondamisega olulistele küsimustele ning sotsiaaldemokraatide madalseis peegeldab nende nõrkust valitsuses.

“Keskerakonna poliitikud on viimastel nädalatel olnud pidevalt meedia huviorbiidis. Meie tugevad inimesed teevad tugevat tööd igal pool, kohalikul tasandil, Riigikogus ja ka presidendivalimiste küsimuses,” ütles Loone, “koalitsiooni suutmatus ühte sammu astuda aitab selgelt kaasa Keskerakonna aktiivsele tööle parlamendis. Haldusreformi ja ka nn “kahe tooli” seaduse — mis viib riigikogulased kohalikesse volikogudesse — vastu võtmine ei aita Eestit kuidagi regionaalpoliitiliselt edasi ning Keskerakond julges selle selgelt välja öelda. Positiivset fooni aitas Keskerakonnale luua ka Tallinna selle aasta esimese positiivse lisaeelarve vastu võtmine, mis näitab, et linna rahaasjad on korras, ja pealinn tervikuna areneb jõudsalt.”

“Arutelud presidendivalimiste teemadel koondasid samuti Keskerakonna toetajaid ning selgelt tuntakse huvi, kes neljast esitatud kandidaadist saab juba laupäeval erakonna volikogu toetuse. Loomulikult on erinevate kandidaatide toetajate kohtumised üle Eesti inimesi aktiivsemaks muutnud ja pannud neid veel suve eel rohkem poliitikale tähelepanu pöörama,” ütles Keskerakonna peasekretär.

“Keskerakond ei ole lasknud ennast kaasa haarata ka kõiksuguste sõja- ja konfliktihüsteeriatesse, mida aeg-ajalt püütakse meedias peateemaks mängida. Eesti inimesed tahavad kuulata debatii sellest, kuidas viia meie majandus kasvule ning kuidas muuta inimeste elu paremaks, mitte aga seda kui ohtlikus kohas meie riik asub,” märkis Loone.

Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone tõi välja, et sotsiaaldemokraatide toetuse languse taga on eelkõige suutmatus valitsuses midagi korda saata. “Tekkinud on väga nutune olukord, kus reformierakonna diktaadi all pole sotsidel võimalik oma lubadusi ellu viia ning nad on pidanud paremerakondadega koalitsioonis olles liiga palju “kärnkonni neelama”. Kahjuks on see pannud neid unustama, et vasakpoolse poliitika keskmes peavad olema majandusküsimused.”

Tagasiside