Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel riigikogu istungil andis riigikogu liikme ametivande Keskerakonna fraktsiooni värskeim liige Kerstin-Oudekki Loone. Harju- ja Raplamaa valimisringkonnast parlamenti valitud Loone liitub parlamendis riigikaitsekomisjoniga. Lisaks plaanib rahvasaadik liituda Euroopa Liidu asjade komisjoniga.

„Kavatsen olla aktiivne Riigikogu liige ja soovin ennekõike seista lihtsate inimeste eest, kes tööga Eestist Eesti teevad. Ma soovin võidelda kõigi inimeste õiguste eest, hoolimata nende rahvusest, soost või muudest asjaoludest,“ sõnas värske riigikogulane Oudekki Loone.

Loone jätkas: „Mul on hulgaliselt kogemusi Euroopa Liidu valimisvaatlejana ning soovin neid rakendada Eesti positsiooni parandamiseks Euroopas. Me peame seisma teiste Euroopa kodanikega solidaarselt oludes, kus see on mõistlik, aga mitte olema Euroopa Komisjoni kuulekas käsutäitja. Praeguses õrnas välispoliitilises olukorras on aga väga oluline, et me tuletaksime oma headele partneritele meelde, et Euroopa loodi rahu nimel ja sõdade vältimiseks. Sellesama rahu eest tuleb taaskord kindlameelselt välja astuda.“

Oudekki Loone astus Keskerakonda 2013. aasta detsembris. 2014. aastal oli ta Keskerakonna kandidaat Euroopa Parlamenti ning sai 1087 häält. 2015. aasta riigikogu valimistel pälvis ta 354 inimese toetuse.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside