Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakond on ainsana seisnud erakorraliste pensionitõusude eest, nii ka seekord, kui järgmise aasta aprill toob viimase 12 aasta suurima pensionitõusu, ütles Riigikogu keskfraktsiooni kuuluv Oudekki Loone oma kõnes.

„Keskerakonna juhtimisel tõsteti erakorraliselt pensione aastatel 2005-2007 ning oleme olnud eestvedajaks nüüdki, kui iga-aastase indekseerimise ja erakorralise tõusu koosmõjul kasvab aprillis vanaduspension 45 eurot,“ ütles Oudekki Loone. „Keskerakonnale on olnud pension alati üks olulisemaid teemasid, mida kinnitab ka fakt, et Keskerakonna valitsused tõstsid aastatel 2017-2020 vanaduspensioni 132 eurot. Reformierakonna valitsused tõstsid 2011-2016 vanaduspensioni 90 eurot ehk sisuliselt poole vähem.“

Euroopa Komisjon on oma iga-aastases Eesti riigiraportis korduvalt tõstatanud, et vanemaealiste suhtelise vaesuse määr on Eestis endiselt väga kõrge. „Vaesus on eakate seas aina süvenenud ning statistikaameti andmetel 2017. aastal tõusis 65-aastaste ja vanemate suhtelise vaesuse määr 47,5%-ni. Seega on pensionitesse panustamine hädavajalik ning iga lisaeuro aitab parandada eakate toimetulekut ning pakkuda neile väärikat vanaduspõlve,“ sõnas Loone.

Poliitiku sõnul on tegemist esimese sammuna, tugeva ja väärikat elu garanteeriva riigipensioni teel. „Valimisplatvormi sai lubadus tõsta pensionit koos indekseerimisega 100 eurot, kuid hetkel pidime lähtuma riigi rahalistest võimalustest. Vaatamata sellele ei jää peaministrierakond paigal tammuma, vaid töötab selle nimel edasi, et täita valijatele antud lubaduse teine pool,“ sõnas Loone, lisades, et Keskerakonna eesmärk on elukvaliteediga kauplemise asemel selle tagamine.

Riigikogus läbis täna esimese lugemise pensionikindlustuse seaduse § 61 täiendamise seaduse eelnõu, mille eesmärk on vähendada eakate vaesust ning tõsta nende toimetulekut ja heaolu.

Tagasiside