Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Monacos toimunud OSCE Parlamentaarse Assamblee 21. istungjärgul võeti vastu majandussuhteid käsitlev resolutsioon, mis rõhutab, et valitsuste poolsed liigsed kärped võivad majandusele halvasti mõjuda, destabiliseerida demokraatiat ning olla hävitava mõjuga ühiskonna nõrgematele liikmetele.

Istungitel osalenud Riigikogu majanduskomisjoni liige Olga Sõtnik märkis, et OSCE tunneb suurt muret liigse kärpimisega kaasneva majanduse jahtumise ja sellega kaasnevate tagajärgede osas. „OSCE regiooni riikidele pannakse südamele, et liigne kokkuhoid tabab tihti tervishoiu- ja haridusvaldkonda ning toob endaga kaasa kasvu asemel stagnatsiooni stsenaariumi.“

„Nenditakse ka seda, et sellises majandusolukorras jäävad kannatajaks just ühiskonna nõrgemad liikmed – nende hulgas ka naised ning noored ja eakad,“ lisas Sõtnik. „OSCE juhib tähelepanu vajadusele suurendada investeeringuid „rohelisse“ majandusse ning energiasäästlike tehnoloogiate arendamisse. Samuti peetakse ülimalt oluliseks hariduse ja ümberõppe võimalusi tööpuudusega võitlemiseks.“

„Kindlasti on see resolutsioon oluline ka Eesti jaoks ning annab valitsusele märku, et liiga karmid kärped ja kokkuhoid võib anda hoopis negatiivse tulemuse,“ lõpetas Sõtnik.

OSCE Parlamentaarse Assamblee 21. istungjärk toimus 5.-9. juulini Monacos, kus osales üle 270 parlamendisaadiku enam kui 50-st riigist. Järgmine OSCE PA istungjärk otsustati korraldada tuleval aastal Istanbulis.
 

Tagasiside