Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kolm opositsioonifraktsiooni algatavad tänasel parlamendi täiskogu istungil peaminister Taavi Rõivase umbusalduse, millele kutsutakse omapoolset toetust avaldama ka võimalikult palju koalitsioonisaadikuid. Fraktsioonide esimeeste sõnul on viimaste päevade sündmused ainult süvendanud arvamust, et Taavi Rõivas ei ole võimeline valitsust ja Eestit juhtima ning tuleb kiiremas korras sellelt ametipostilt taandada.

„Taavi Rõivas on oma otsustamatusega suutnud Eesti viia täielikku seisakusse ning tema juhtimisel ei suuda valitsus langetada suuri ja vajalikke otsuseid. Probleeme, mida peaministrile ette heita, leiab meie umbusaldusest mitmeid ning peaministri enam kui kaheldav tegutsemine Eesti esindaja määramisel Euroopa Kontrollikotta oli kõigest viimane piisk karikasse. Seetõttu on meie etteheidete nimekiri märksa pikem. Peaminister Rõivas on täielikult ära kulutanud oma vähese usalduskrediidi ning tema aeg valitsusjuhina on läbi. Usun, et sama arvavad ka paljud koalitsioonisaadikud,“ rääkis Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson täna algatatavast peaministri umbusaldamisest.

Kadri Simson lisas, et peaministri umbusaldamisele annab Keskerakonna jaoks lisatuge ka nädalavahetusel toimunud Keskerakonna kongress, kus kogunenud delegaadid võtsid vastu poliitilise avalduse, millega nõutakse samuti peaministri taandumist.

Vabaerakonna esimees Andres Herkel lisas põhjusena asjaolu, et peaminister Taavi Rõivase suutmatus tegeleda riigiettevõtete politiseerimise küsimusega on jõudnud järku, kus see on täielikult hävitanud valitsuse koostöövõime. Alustada tulnuks tõdemusest, et nõukogude parteiline komplekteerimine on põhiolemuselt vale ning see ei puuduta üksnes Riigikogu liikmeid.

„Reformierakondlastest Riigikogu liikmed andsid küll eile teada, et nad taanduvad riigiettevõtete nõukogudest, kuid see sai tehtud viimases hädas ning olude sunnil. Peaminister peab võtma vastutuse tekkinud segaduse eest ning koos nõukogudest taanduvate saadikutega ka end valitsusjuhi positsioonilt taandama,“ rääkis Andres Herkel.

„Eesti inimesed ootavad Taavi Rõivase valitsuse langemist ning näiteks täna korraldatakse selle kinnituseks parlamendi ees ka vastavasisuline pikett. Peaministri senine töö on olnud mitterahuldav ja kui me jätkame tänasel rajal, siis süveneb stagnatsioon veelgi. Peaminister on tänase seisaku garant ning ma loodan siiralt, et meil õnnestub ta kiiremas korras välja vahetada,“ võttis EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme peaministri umbusaldamise põhjused kokku.

Umbusaldamise algatamiseks Riigikogus on vaja 21 häält ning peaministri umbusaldamiseks ja valitsuse tagasiastumiseks on oluline saada 51 parlamendisaadiku toetus.

Lisainfo:

Kadri Simson
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees
Tel: +372 52 94 107

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside