Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna Riigikogu fraktsioonid esitasid täna eelnõu moodustamaks uurimiskomisjon elamislubade andmise ja kvoodi suurendamisega seotud asjaolude väljaselgitamiseks.

„Arvestades, et siseministeerium peaks uurima enda ministri ja tema erakonnakaaslastega seotud tegevust, siis põhjaliku ja erapooletu uurimise tagamiseks on vajalik moodustada uurimisorgan Riigikogus,“ selgitas Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Komisjoni ülesandeks on Eesti elamislubade andmisega seotud asjaolude välja selgitamine. Näiteks on komisjoni üks ülesanne elamislubade väljaandmise ja kvoodi suurendamisega seotud võimaliku poliitilise korruptsiooni ja mõjuvõimuga kauplemise väljaselgitamine.

Algatajad peavad oluliseks Riigikogu ja Eesti riigi usaldusväärsuse taastamist läbi sõltumatu uurimisprotsessi. Komisjoni kuuluvad eelnõu kohaselt kõikide fraktsioonide esindajad. Vastavalt Riigikogu kodu- ja töökorra seadusele on uurimiskomisjonil õigus kutsuda komisjoni ette isikuid ning nõuda oma ülesannete täitmiseks vajalikke andmeid ja dokumente. Kutsutu on kohustatud ilmuma, andma selgitusi ning vastama küsimustele. Komisjoni poolt nõutud andmed ja dokumendid tuleb esitada komisjoni määratud tähtpäevaks.

 

Tagasiside