Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakond ootab täna Reformierakonna ja IRLi pakkumist, kuidas kavatsetakse läbi maksuotsuste pehmendada 2013. aasta elektrituru avanemisega kaasnevat hinnatõusu. Kui lõpetatakse tegevusetus elektrihinna tõusu leevendamiseks, lõppevad ka ööistungid.

„Teisipäeval toimunud fraktsioonijuhtide koosolekult jõudsime lõpuks sinnamaani, et reformierakondlased lubasid arutada eelarve võimalusi elektriaktsiisi alandamiseks kodutarbijatele,“ selgitas Keskerakonna fraktsiooni juht Kadri Simson.

„Kulutuste kasvu elektrile on võimalik läbi maksuotsuste leevendada. Kuigi Keskerakond soovis alandada elektriaktsiisi neli ja pool korda lisaks kodutarbijatele ka väike- ja keskmistele ettevõtetele ning ka suurtootjatele, oleme valmis Riigikogu töörahu taastamise huvides leppima esialgse maksualandusega vaid kodutarbijatele,“ kinnitas Simson.

„Keskerakonna ülesandeks on tuletada valitsusele meelde, et näiteks neil, kellel on kodus elektriküte, läheb uuest aastast ilma aktsiisilangetuseta väga raskeks. IRLi jaoks on maksuotsustega elektrihinna tõusu leevendamine esimeseks sammuks valimistel lubatud kodukulude alandamiseks,“ loodab Keskfraktsiooni juht kompromissivalmidust ka IRLi fraktsioonilt.

Simson rõhutas, et Keskerakond ei saa leppida asjaoluga, et valitsusliit leiab 9,5 miljonit eurot poliitilisteks eraldisteks ning lisaks veel 1,3 miljonit Siseministeeriumi haldusalas poliitilisteks otsusteks MTÜdele, samas kui selle summa arvelt saaks tulevast aastast pehmendada kõigile kodudele elektrihinna tõusu.
 

Tagasiside