Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu ütles, et öö on olnud pikale veniv, kuid kõik fraktsiooni liikmed on pidanud kenasti väsimusele vastu. “Kuna iga hetk võis ja võib veel tulla üllatus opositsiooni poolt, et kõik nende liikmed on äkitselt kohal, tuleb meie inimestel öö veeta magamata,” tõdes Sarapuu ja lisas et saalis võib saadikute töö lõppeda tänaseks alles kell 14.00. Opositsioon on seni piirdunud vähem kui kümne poolthäälega igale oma muudatusettepanekutele, mis näitab reformierakonna  suhtumist nende endi poolt esitatud ettepanekutesse.

Sarapuu selgitas, et Reformierakonna eesmärgiks on seaduse vastuvõtmist takistada rohkem kui saja muudatusettepanekuga, mille väljamõtlemisele pole pikalt aega kulutatud. “Eesti elu viiksid Reformierakonna arvates edasi enam kui sada muudatust, mis erinevad üksteisest  ühe euro võrra,” rääkis Sarapuu.
Kuigi tänane öö on olnud pikk, tuleb riigikogulastel arvatavasti  istungitel viibida veel ka reedel ja laupäeval.

Sarapuu sõnul on istungitel 10 minutiliste vaheaegade võtmine enne iga ettepaneku hääletamist  riigikogu kodukorra järgi lubatud ja demokraatlik protsess. Praegu aga võitleb Reformierakond vastu tulumaksuvaba miinimumi tõstmisele 500 euroni, mis näitab et, muudatus , mis tõesti inimesi aitaks, ei ole Reformierakonnale oluline.  Samuti seisab  opositsioon vastu sotsiaalmaksu 0,5% langetusele, mis võimaldab suunata haigekassale 41 miljonit lisaraha, lastetoetuste tõstmisele, samuti matusetoetuse taastamisele, mis võeti ära 2009.aastal.

Tagasiside