Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis täna teise lugemise omavalitsuspäeva eelnõu, mille kohaselt oleks 1. oktoober tähtpäev, mil tunnustatakse Eestimaa omavalitsusi, nende tegevust ja ajalugu.

Riigikogu liige Anneli Ott sõnas, et tähtpäeva loomine on üks sammudest suunas, et kohalikku elu ja selle korraldust rohkem väärtustada ja samas ka probleeme esile tuua. „Omavalitsustel on olnud tulubaasi vähendamise tõttu keerulisi ajajärke ja need mured on arusaadavalt kandunud kohaliku elu korraldamisele. Täna, mil tulubaas on taastatud ja linnadel-valdadel võimalus rohkem investeerida elanike heaolusse, on eraldi tähtpäev kohalikku elu puudutavate küsimustele senisest veelgi suurema tähelepanu pööramiseks igati sobilik,“ selgitas riigikogulane.

Endine omavalitsusjuht tõi välja, et perioodil 2018-2021 suureneb omavalitsustele tulubaas täiendavalt 185 miljonit eurot, sealjuures investeeritakse kohalikesse teedesse, haridusse ja huviharidusse, elamufondi ning mujale. „Kui varasemalt oli teravik sellel, kas omavalitsused suudavad järjest enam nende õlgadele pandud ülesandeid täita, siis täna ka pärast haldusreformi on küsimus pigem selles, mil moel saavad omavalitsused olla veelgi efektiivsemad ja kuidas teha elukeskkonna parandamisel koostööd,“ ütles Ott.

Eelnõu tähistada 1. oktoobrit omavalitsuspäevana algatasid Eesti Keskerakonna fraktsioon, Eesti Reformierakonna fraktsioon, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon, Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioon ning Eesti Vabaerakonna fraktsioon käesoleva aasta 20 veebruaril.

Tagasiside