Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Olga Ivanova edastas täna peaminister Taavi Rõivasele arupärimise, milles nõutakse vastuseid küsimustele, mis puudutavad Ida-Virumaa tööturgu.

Nimelt tuletab Ivanova meelde aasta alguses toimunud valitsuse väljasõiduistungit Ida-Virumaale, mille järgselt reklaamiti uhkelt välja, et Ida-Virumaal saavad ettevõtted edaspidi taotleda töökoha loomise toetust. Seda juhul, kui tööle võetakse korraga vähemalt 20 inimest ning uued töötajad on olnud töötukassas arvel vähemalt pool aastat.

„Suure hurraaga alguse saanud projekt on aga meie teada vastu võetud üsna leigelt – augusti alguse seisuga on antud toetust saanud vaid üks mittetulundusühing. Soovime peaministrilt täpsemalt kuulda, mis seis antud projektiga on, mitu ettevõtet on tänaseks töökoha loomise toetust taotlenud ning mitu uut töökohta on sellega Ida-Virumaale juurde loodud,“ selgitas Riigikogu õiguskomisjoni liige Olga Ivanova arupärimise tagamaid.

Ivanova sõnul on ettevõtjatel olnud tänaseks võimalus töökohtade loomise toetust taotleda juba üle nelja kuu. Paraku on toetuse saamiseks ette kirjutatud nõuded nii mõnegi ettevõtja ära peletanud.

„Töötukassa statistika järgi on Ida-Virumaa töötuse tase jätkuvalt väga kõrge. Eriti kui võrrelda seda teiste maakondadega. Samas on ettevõtlusminister Liisa Oviir öelnud, et tema näeb Ida-Virumaa ettevõtluse arendamises suurt potentsiaali ja riik on valmis sinna ka üha rohkem panustama. Soovime peaministrilt kuulda, milliseid meetmeid on valitsus valmis reaalselt rakendama, et see suur potentsiaal väljenduks ka töötuse langemises ning kohaliku majanduse elavnemises. Ilusate sõnade aeg on läbi, on aeg tegutseda,“ lõpetas Olga Ivanova.

Lisainfo:
Olga Ivanova
Tel: +372 53 735 766

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside