Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Riigikogu istungil langes menetlusest välja Keskerakonna algatatud kaugkütteseaduse ning korteriomandi- ja korteriühistuseaduse muutmine, mille eesmärgiks oli tagada, et soojusvarustuse katkestamisega ei seataks ohtu nende korteriomanike kortereid, kes on oma arved õigeaegselt maksnud ning soojusettevõtja ees sellega omad kohustused täitnud.

Seaduseelnõu algataja Olga Ivanova sõnul on kahetsusväärne, et valitsuskoalitsioon Keskerakonna ettepaneku kergekäeliselt välja hääletas, sest omapoolseid lahendeid kõnealuste olukordade lahendamiseks välja pakutud pole.

„Meie hinnangul on lubamatu, et õigeaegselt oma küttearveid tasunud korteriomanikud kannatavad külmade ilmade korral nende omanike tõttu, kes oma võlgnevusi tasuda ei suuda. Kehtiv seadus, mida me muuta soovisime, võimaldab teenusepakkujal keerata küte kinni tervel majal, vaatamata sellele, et osad omanikud on omad arved tasunud. See aga muudab terve maja elamiskõlbmatuks. Meie soovisime seadust muuta nii, et kütteteenuse pakkujal puuduks õigus kütte kinnikeeramiseks, kui see kahjustab inimeste kinnisvara. Tegemist oli konkreetse lahenduse pakkumisega. Olukorras, kus valitsus pole omalt poolt mingit lahendust murele pakkunud, ei tohiks teiste ettepanekuid lihtsalt kõrvale tõrjuda,“ selgitas Olga Ivanova seaduseelnõu tagamaid.

Ivanova jätkas: „Tänavusel talvel olid taolised probleemid Kohtla-Järvel, kus käisin ka isiklikult inimestega kohtumas. Ei ole mingi üllatus, et Ida-Virumaal toimuv ei ole valitsuse jaoks prioriteetne, kuid oleks aeg mõista, et ka sealsed inimesed on Eesti kodanikud. Nende eest tuleb seista! Jään huviga ootama, milliseid samme valitsus nüüd ise probleemi pikemaajaliseks lahendamiseks välja pakub.“

Lisainfo:
Olga Ivanova
Tel: 53 735 766

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: 53 474 246

Tagasiside