Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjonis tuleb täna arutluse alla kaheteistkümne opositsioonisaadiku algatatud eelnõu, mis muudaks palju eriarvamusi tekitanud kooseluseaduse kehtetuks. Eelnõu algataja Jaanus Karilaidi sõnul loodab ta tänasel komisjoni istungil IRL-i esindajate meelekindlusele, sest suure tõenäosusega sõltub just nende häälest, kas kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seadus leiab toetust või mitte.

„Täna otsustatakse õiguskomisjonis, kas kooseluseaduse kehtetuks tunnistamine leiab parlamendis toetust või mitte. See sõltub aga suuresti IRL-i esindajatest. Kui nemad toetavad kaheteistkümne EKRE ja Keskerakonna saadiku poolt ühiselt algatatud kooseluseaduse kehtetuks tunnistamist, siis on peatselt see ühiskonda lõhestav pseudoprobleem poliitilisest päevakorrast maas. Sisuliselt on tegemist tõehetkega IRL-i jaoks. Täna näeme, kas IRL murtakse Partsi nimel maha või suudavad nad jääda rahvaga ühtseks,“ sõnas kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise eelnõu algataja Jaanus Karilaid.

Karilaid jätkas: „Seni on parlamendi koridorides jäänud mulje, et antud küsimuses on meil IRL-iga väga hea üksteisemõistmine. Ma loodan, et see jätkub ka tänasel komisjoni istungil ning kooseluseaduse tühistamise eelnõu saadetakse saali komisjonipoolse toetusega. Isamaa ja Res Publica Liidul on aeg näidata, et nad seisavad enda valijate eest.“

Õiguskomisjoni istung algab täna kell 14.00. Kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise eelnõu on päevakorras neljanda punktina.

Lisainfo:
Jaanus Karilaid
Tel: +372 53 428 029

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
Jaan.Mannik@riigikogu.ee

Tagasiside