Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogulased veetsid järjekordse öö Toompeal, sest koalitsiooniparteid ei ole tulnud vastu Keskerakonna ettepanekule langetada elektri aktsiisi Euroopa Liidus lubatud miinimummäärani. Viimase kolme nädala jooksul on see juba neljas ööistung, mis elektri hinna tõusu leevendamise saavutamiseks Riigikogus peetakse.

„Oleme saanud inimestelt üle Eesti väga toetavat tagasisidet ning meile soovitakse jõudu ööistungiteks ja võitluseks elektriaktsiisi langetamise eest. Tuletan meelde ka poliitikasaate „Foorum“ vaatajaküsitlust, kus selgus, et juba teist nädalat toetab Keskerakonna ööistungite taktikat ligikaudu 70 protsenti inimestest,“ rääkis Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

„Venitamistaktika jätkub, sest just IRL ajab oma jonni ning ei ole nõus elektri hinna leevendamisega kaasa tulema,“ rõhutas Simson, „loodan, et pärast neljandat unetut ööd hakkab aga ka IRLile kohale jõudma, et Keskerakonnal on elektri hinnaga tõsi taga.“

Simson märkis, et kokkuleppele jõudmine võib olla veninud ka asjaolu tõttu, et koalitsioonierakondades ei lubata Riigikogu tasandil kuigi palju otsustada. „Tõenäoliselt ei julge paljud riigikogulased kompromisse pakkuma tulla, kartes hiljem oma ministrite pahameelt.“

„Me leiame, et valitsus ei tohi istuda tegevusetult ning loota, et inimesed lihtsalt unustavad hinnatõusud ära. Ministrid peaksid kuulama ka Riigikogu liikmeid, kes suhtlevad rahvaga palju enam ning oskavad probleeme paremini märgata,“ lisas Simson.
 

Tagasiside