Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu tänase istungi päevakorras on Keskerakonna fraktsiooni liikmete poolt esitatud arupärimistele vastamine. Sotsiaalminister Taavi Rõivas annab riigikogulastele aru kiirabireformiga seonduvast ning majandusminister Juhan Parts vastab parvlaevaliikluse olukorda puudutavatele küsimustele.  

Kiirabiteenuse tulevikku puudutava arupärimise esitajad nendivad, et kiirabireformiga alustati kokkulepitust varem, mis tõi kaasa laialdase rahulolematuse avaldamise nii maavanemate, omavalitsusjuhtide kui ka reformi piirkonnas elavate inimeste hulgas. Rahulolematuse peamiseks põhjuseks peetakse Terviseameti poolne vähene kaasamine ja info edastamine nii omavalitsusjuhtidele kui ka kohalikele elanikele. Järvamaal tipnes rahulolematus 3066 allkirjaga, millega nõuti kiirabireformi peatamist. Sotsiaalminister peab vastama muuhulgas järgmistele küsimustele: miks alustati kiirabireformiga kokkulepitust varem? Kuidas reageeritakse protestiallkirjadele? Kas koos kiirabireformiga plaanitakse ka maakonnahaiglate reformi?

Majandusministrile saadetud arupärimine parvlaevaliikluse olukorrast käsitleb liiniveo dotatsioonide olulist suurendamist Väinamere Liinid OÜle, millele vaatamata on piletihinnad oluliselt kasvanud. Arupärijad küsivad ministrilt põhjendust suurele hinnatõusule ning selle mõju turismile ja majandustegevusele saartel. Veel soovitakse selgitust olukorrale, kus koos dotatsiooni suurendamisega kasvavad ka praamipiletite hinnad.

Tagasiside