Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Mihhail Stalnuhhin andis täna sotsiaalkaitseminister Margus Tsahknale üle arupärimise, millega saadik loodab leida lahenduse Narva Lastekodu ümberkorraldamisega tekkinud probleemidele. Nimelt pidi käesoleva aasta kevadeks Narvas valmis saama kolm peremaja, kus pärast Narva Lastekodu reorganiseerimist leiavad kodu 24 last. Majad pidid valmis olema aprilli alguseks, kuid kahjuks pole lepetest kinni peetud.

„Vastavalt kokkuleppele pidi asenduskoduteenuse peremajade valmisehitamine ja Narva linnale üleandmine toimuma hiljemalt käesoleva aasta 1. aprillil. Paraku pole ehitus kulgenud plaanide kohaselt ning antud hetkel on haljastustööd pooleli ning neid ei ole ka võimalik lähiajal teostada. Samuti on selgunud, et peremajadesse tarnitakse mööbel alles pärast jaanipäeva. See kõik on aga takistuseks asenduskoduteenuse tegevusloa saamisel. Samas lõpetab praegustes ruumides tegutsev Narva Lastekodu tegevuse käesoleva aasta 31. mail,“ sõnas Riigikogu liige Mihhail Stalnuhhin.

Saadiku sõnul seab ministeeriumipoolne kokkuleppe mittetäitmine omavalitsuse keerulisse olukorda, sest linn on täitnud kokkulepet ning teinud kõik endast oleneva, et Narva lastekodu reorganiseerimine läheks seal elavate laste ning kasvatajate jaoks valutult.

„Täna aga oleme sellises seisus, et me ei tea, kuhu majutada Narva Lastekodus elavad lapsed. Soovin arupärimisega selgeks saada, kuidas plaanitakse lastele pakkuda asenduskoduteenust ka pärast Narva Lastekodu tegevuse lõpetamist 31. mail, kui peremajade ja nende ümbrusala seisund ei võimalda Narva linnal saada asenduskoduteenuse tegevusluba. Loodan ministri kiirele sekkumisele,“ lõpetas Mihhail Stalnuhhin.

Uued peremajad pidid pakkuma paremaid elutingimusi ja peresarnasemat keskkonda vanemlikust hoolitsusest ilma jäänud lastele.

Lisainfo:
Mihhail Stalnuhhin
Tel 52 93 540

Tagasiside