Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Mihhail Stalnuhhin edastas sel nädalal tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile arupärimise, milles saadik nõuab ministrilt vastuseid küsimustele, mis puudutavad arstiabi kättesaadavust Narvas. Saadiku sõnul plaanib Haigekassa vähendada SA Narva Haiglalt ostetavaid teenuseid, kuid seeläbi halveneb selgelt eriarstiabi kättesaadavus Narva inimeste jaoks.

„Täna Narva haiglas pakutavast 18-st eriala teenusest plaanib Eesti Haigekassa kolme aasta jooksul lõpetada kümne eriala teenuse ostmise. Antud eriarstiabi osutamiseks on täna olemas materiaalne ja tehniline baas ning spetsialistid. Mis veelgi tähtsam, kõikidel erialadel on olemas ka nõudlus ja toimivad vastuvõtud. Planeeritavad muudatused on täiesti arusaamatud ja need halvendavad selgelt eriarstiabi kättesaadavust Narvas,“ sõnas Ida-Virumaalt parlamenti valitud Mihhail Stalnuhhin.

Stalnuhhin jätkas: „Leian, et vabariigi suuruselt kolmas linn on väärt individuaalset lähenemist ja oma varasemates sõnavõttudes on ka minister osutanud haiglate individuaalse lähenemise võimalikkusele. Kahjuks näitab Haigekassalt Narva haiglale saadetud lepingu projekt endiselt väga jäika lähenemist. Minister on sõnanud, et Haigekassa ei sulge erialasid, vaid lihtsalt enam ei kohustata haiglaid teatud teenuseid osutama. Siinkohal tekib aga vasturääkivus: mille arvelt jätkata nimetatud abi osutamist? Soovime ministrilt kuulda, et kui lepingust „kaovad ära“ teatavad erialad, siis kas Haigekassa planeerib teiste erialade rahastamise olulist suurendamist?“

„Ühe kava kohaselt hakkavad Ida-Virumaa Keskhaigla arstid tulevikus Narvas vastuvõtte korraldama. Mis mõte on aga siis Narva Haiglast erialasid kaotada kui edaspidi peavad sama teenust osutama lihtsalt spetsialistid teisest linnast? Läbiviidavad muudatused on tõeline segapuder ning minister peab Haigekassa plaane selgitama,“ lõpetas Mihhail Stalnuhhin.

Tagasiside