Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni liikme, endise Narva Linnavolikogu esimehe Mihhail Stalnuhhini sõnul on Narva töövaidluskomisjoni kaotamine rumalus. Eesti suuruselt kolmas linn vajab oma töövaidluskomisjoni. Selle kaotamine võib aga kaasa tuua üksjagu komplikatsioone.

„Narva töövaidluskomisjoni sulgemise põhjuseks on toodud vähene töökoormus ning Tööinspektsiooni rahaline seis. Narva suuruses linnas peab olema oma töövaidluskomisjon. Tööinspektsiooni eesmärk tagada kõikidele töövaidluskomisjonidele võrdne töökoormus tundub imelik, sest kuskil pole sätestatud, et kõigi töövaidluskomisjonide töökoormus peab olema võrdne,“ sõnas Riigikogu rahanduskomisjoni liige Mihhail Stalnuhhin.

Stalnuhhin lisas: „Kui Narva töövaidluskomisjon likvideeritakse, siis kus hakkab toimuma Narvast pärinevate töövaidluste läbi vaatamine? Kui see on seotud sõitudega mõnda teise omavalitsusse, siis oleks huvitav teada, milline saab olema vaidluste osapoolte sõidukulude hüvitamine.“

Antud küsimustega seoses andis Riigikogu Keskerakonna fraktsioon täna sisse ka arupärimise, kus oodatakse sotsiaalminister Taavi Rõivaselt muuhulgas vastust järgmistele küsimustele: millistes normitehnilistes dokumentides on sätestatud, et kõigi töövaidluskomisjonide töökoormus peab olema võrdne? Kui suur on töökoormus Eesti erinevatel töövaidluskomisjonidel ning kuidas on see muutunud viimaste aastate jooksul?

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]
Keskfraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside