Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna oli Riigikogus esimesel lugemisel Keskerakonna fraktsiooni algatatud kinnisasja omandamise kitsendamise seaduse muudatus, millega võimaldataks isikutel, kes pole Eesti kodanikud, kuid elavad Eestis pikaajalise elamisloa alusel, omandada piiriäärsel alal kinnisasja kuni 0,2 ha ulatuses. Eelnõu algataja Mihhail Stalnuhhini sõnul annaks taoline seadusmuudatus isikule võimaluse osta maad aiandusühistutes ning laiendaks Eestis pikaajalise elamisloa alusel elavate inimeste õiguseid. Kahjuks ei pea valitsuskoalitsioon taolist muudatust vajalikuks.

„Valitsuse põhjused, miks mitte antud muudatust toetada, on üsna arusaamatud. Me räägime inimestest, kes elavad siin, maksavad makse ja on Eesti riigile lojaalsed. Aga meie ütleme neile otse, et peame neid julgeolekuohuks ning ei väärtusta neid samaväärselt oma kodanikega. Minu hinnangul on taoline suhtumine suurem julgeolekurisk. Antud eelnõu puhul me räägime ju naeruväärselt väikesest maa-alast. Aga samas on see otsene inimeste õiguste ja võimaluste laiendamine,“ sõnas eelnõu algataja Mihhail Stalnuhhin.

Saadik lisas, et tegemist on ideega, mida ta on püüdnud reaalsuseks muuta juba mitmeid aastaid ning varasemalt on eelnõu jõudnud Riigikogus läbida ka mitu lugemist.

Käesoleva aasta 1. jaanuari seisuga on Eestis 171 196 inimest enam kui poolesajast erinevast riigist, kes omavad pikaajalise elaniku elamisluba.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246
[email protected]

Tagasiside