Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas täna seaduseelnõu, mille sisuks on ettepanek ühineda 1960. aasta UNESCO hariduse diskrimineerimise vastase konventsiooniga. Riigikogu liikme Mihhail Stalnuhhini sõnul on antud konventsiooni kohaselt liikmesriikidel kohustus, mitte ainult keelustada igat tüüpi diskrimineerimise vormid, vaid ka rõhutada võrdseid võimalusi ja kõigi võrdset kohtlemist hariduse igal tasandil. Saadiku hinnangul aitaks antud eelnõu tagada diskrimineerimisest vaba Eesti hariduspoliitika.

„Keskerakond esitas ka möödunud koosseisus samasisulise eelnõu, kuid tookord ei teadnud valitsus, mida sellega teha. Ettepanekut mitte vastu võtta oli sisuliselt võimatu, kuid opositsiooni ettepanekut ei soovita põhimõtteliselt toetada. Toona jäi antud konventsioon vastu võtmata, venitati ja otsiti vabandusi. Loodame, et seekordses koosseisus, kui kõik ettevalmistused on nende eesti ilusti ära tehtud, on valitsus valmis ka eelnõu vastu võtma ning Eesti liigub diskrimineerimisest vaba hariduspoliitika suunas,“ sõnas Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Mihhail Stalnuhhin.

Konventsioon on ratifitseeritud mitmel pool Euroopas muuhulgas Taanis, Tšehhis, Saksamaal, Soomes, Prantsusmaal, Ungaris, Itaalias, Hollandis, Norras, Poolas, Rumeenias ja Rootsis. Antud konventsiooniga ühinemist soovitas Eestile juba 2002. aastal ÜRO rassilise diskrimineerimise likvideerimise komitee. Eelnõu vastuvõtmiseks on vajalik koosseisu häälteenamus.

Lisainfo:
Mihhail Stalnuhhin
[email protected]
Tel. 631 6449

Tagasiside