Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni liikme Mihhail Korbi sõnul näitavad rahandusminister Maris Lauri esimesed suuremad väljaütlemised, et uusi mõtteid ja ideid ta valitsusse kaasa ei too. Saadiku hinnangul kavatseb Lauri allesjäänud nelja kuu jooksul järgida vaid oma uue erakonna varasemaid ettekirjutisi.

„Eriti hästi on Reformierakonna iganenud seisukohti märgata Maris Lauri juures siis, kui ta räägib elamuehituse valdkonnast. Lauri arusaam, et üüriturg peaks jääma vaid erasektori hallata on ajast ja arust. Eestis on avaliku sektori osa kinnisvaraturust minimaalne, Tallinnas on see näiteks neli protsenti ja ei ole näha, et see osakaal järsult suureneks. Võrdluseks – Soomes ja Rootsis kuulub avalikule sektorile üle 20 protsendi, Hollandis aga tervelt 45 protsenti elamufondist. Kui meie soov on hoida inimesi Eestis, tuleb neile võimaldada soodsamat elupinda kui täna pakutav. Maris Lauri võiks ka omi mõtteid jagada, mitte vaid käsuliini laululehte esitada,“ sõnas Mihhail Korb.

Valitsuses on seni riiklikku üürielamute programmi propageerinud minister Urve Palo, kes sõnas möödunud nädalal riigikogus, et Maris Lauri väljaütlemised on pehmelt öeldes kummalised. Lisaks avaldas Palo arvamust, et uuel rahandusministril läheb kindlasti aega, et oma valdkonnaga tutvuda ning tõenäoliselt pole Lauril olnud aega, et tutvuda väljakäidud üürielamute programmiga.

„Tegelikkuses on asi isegi lihtsakoelisem. Maris Lauri täidab ministrina oravakontori ettekirjutisi ning omi ideid rakendama ei hakka. Isiklikus plaanis pean riiklikult toetatud üürielamute programmi väga vajalikuks. Selline samm aitaks hoida noori Eestist lahkumas. Me peame mõtlema, kuidas saada Eesti rahvaarv taas kasvuteele,“ lõpetas Mihhail Korb.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside