Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Politsei- ja piirivalveametis kavandatava reformiga kannatab ühiskonna turvalisus, ütles täna riigikogus siseminister Hanno Pevkurile arupärimise esitanud riigikogu õiguskomisjoni liige Mihhail Korb. Riik vajab Korbi sõnul sisejulgeoleku tagamiseks tugevat ja struktureeritud politseiasutust, mille taga seisavad asutuse töötajad oma teadmiste ja kogemustega.

„Hetkel on aga oma ametist ilma jäämas inimesed, kes alustasid politseiametniku karjääri struktuuri kõige madalamalt astmelt ja liikusid kogemusi ja tarkust omandades ametiredelil edasi keskastme juhiks,“ rääkis Korb. „Sisejulgeoleku puhul ei saa me seega rääkida kvaliteedi paranemisest, vaid oleme liikumas suunda, mille tulemus võib osutuda ühiskonnale väga ohtlikuks.“

Politseitöötajatele lubatakse koondatute arvelt küll paremat palka, kuid Korbi hinnangul ei ole palgatõus proportsioonis lisanduva töökoormusega. „Politsei- ja piirivalveamet vajab veelgi enam raha, et oma töötajatele väärilist tasu maksta,“ lausus riigikogu õiguskomisjoni liige. „Riik eelistab aga osta tanke, selle asemel et inimestesse panustada.“

„Kõige tähtsam on riigi siseturvalisus,“ lisas Korb. „Meenutame kas või Ukraina sündmusi, mis said alguse Kiievist, kus politsei ei suutnud rahvahulki ohjata,“ lõpetas Korb.

Politsei- ja piirivalveamet plaanib tänavu 5400 töötajast koondada ligi 250, säästes sellega 4,8 miljonit eurot. Teiste seas on löögi alla sattunud paljud piirkonnapolitseinikud, kellele on antud koondamisteade või tehtud ettepanek jätkata madalamal ametipositsioonil.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

 

Tagasiside