Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni liikme Mihhail Korbi sõnul peab Eesti riik tõsiselt kaaluma riiklikult toetatud üürielamute programmi väljatöötamist, erinevalt peaminister Taavi Rõivast, kes sõnas tänases infotunnis, et tema ei pea sellist programmi vajalikuks.

„Eestis on tuhandeid noori, kes ei saa iseseisvat elu alustada, sest nende vahendid ei võimalda endale elupinda soetada. Kui nad oma kodumaal elupinda ei leia, lahkuvad nad siit kiirelt uue ja parema elu otsingutele. Selleks, et hoida noori siin, peame riik tõsiselt kaaluma riiklikult toetatud üürielamute programmi käima lükkamist. Sarnane meede toimib Tallinnas hästi, miks mitte arendada asja ka ülejäänud riigis,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Mihhail Korb.

Korb jätkas: „Tallinn on viimase kümne aasta jooksul rajanud üle 20 munitsipaalmaja rohkem kui 2000 eluasemega. Samas on avaliku sektori osa kinnisvaraturust endiselt minimaalne. Meil on valida, kas pakkuda inimestele odavamaid üüripindu või lasta neil Eestist lahkuda. Just seetõttu hakkas Tallinn ehitama maja arstidele ja õdedele. Peagi hakatakse ehitama maja ka õpetajatele. Avalikule sektorile kuulub Soomes ja Rootsis üle 20%, Taanis 13% ja Hollandis koguni 45% elamufondist. On aeg, et ka Eesti antud sektorit aktiivsemalt suurendama hakkaks.“

„Uurisin antud võimaluste kohta tänases infotunnis ka peaminister Taavi Rõivaselt, kuid kahjuks ei pea peaminister riiklikku üürielamu programmi arendamist ei vajalikuks ega võimalikuks. Väljarände peatamiseks oleks aga taoline meede hädavajalik,“ lõpetas Mihhail Korb.

Lisainfo:
Jaan Männik

Jaan.Mannik@riigikogu.ee

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

Tagasiside