Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti on tubli väikeriik, kuid ka Euroopa Liidu suunal on aeg tunnistada oma probleeme ja neist adekvaatselt rääkida, ütles riigikogu õiguskomisjoni liige Mihhail Korb riigikogus Euroopa Liidu poliitika ülevaatel kõnega esinedes.

“Ärme ilustame end Euroopa Liidu ees, vaid räägime avatult ka meie probleemidest,” sõnas Korb. “Tegemist ei ole virisemisega, nagu valitsevad erakonnad püüavad näidata, vaid kriitikaga, millest rääkides ka meie ise kokkuvõttes võidame.”

Korb tõi muuhulgas näiteks Euroopa abifondile esitatud Eesti vaeste kohta tegelikkust moonutavaid andmed, mille tõttu saab Eesti Euroopa Abifondilt Enim Puudustkannatavate Isikute Jaoks (FEAD) vähem abi, kui oleks võimalik olnud saada.

Segadust on külvanud ka olukord piiril. Eesti peab kaitsma tükikest Euroopa Liidu välispiiri, kuid tänaseks on selgunud, et meil ei ole piisavalt piirivalvureid ja tagatipuks on piir suures ulatuses võssa kasvanud. Tulemuseks on ebaseaduslikud piiriületused, mis tipnesid Eston Kohveri röövimisega.

“Valitsus peaks kõigepealt endale selgeks tegema, mis piiril toimub ja andma sellest Euroopa Liidule adekvaatse ülevaate, sest koostöös Euroopa Liiduga suudame me piiri kindlasti paremini kindlustada, kui üksi riigieelarvest sente lugedes,” sõnas Korb.

Eesti püüab Korbi hinnangul Euroopa Liidus välja paista oivikuna ja jätta muljet, et riigis on kõik hästi. “Meil on rohkem võita, kui me räägime asjadest nii, nagu need tegelikult on,” kinnitas riigikogu liige.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside