Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel parlamendi istungil langes esimesel lugemisel menetlusest välja Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni algatatud seaduse eelnõu, mille eesmärgiks oli luua korteriühistu vaidluste lahendamise komisjonid Tallinnasse, Pärnusse, Tartusse ja Jõhvi.

Eelnõu algataja Mihhail Korbi sõnul on Eestis endiselt vaja seadust, mis sätestaks korteriühistu liikme ja korteriühistu vahel tekkinud vaidluse lahendamise korra ja tingimused. Saadik lisas, et on kahetsusväärne, et koalitsioonisaadikud taolist vajadust avalikult tunnistada pelgavad.

„Õiguskomisjonis jäi antud punkt hääletusel tulemusega 5-5 viiki ning ka komisjoni esimees tunnistas, et tegemist on sisulise ettepanekuga, mille järgi on reaalne vajadus. Tihti jääb tunne, et sotsiaaldemokraadid tahaksid Keskerakonna ettepanekute poolt hääletada, kuid neid takistab koalitsiooni-opositsiooni lõhe. Heade ideede toetamine ei peaks aga taolise määratluse järgi jooksma. Ma loodan, et SDE esindajad suudavad ühel hetkel oma väiklusest üle saada ja edaspidi siiski ka Keskerakonna ideid toetada. On selge, et maailmavaateliselt seisame sarnaste väärtuste eest,“ selgitas Riigikogu liige Mihhail Korb.

Korbi hinnangul on tegelikult kurb, et koalitsiooni kõikide sammude üle otsustab Reformierakond, kes omab haaret väikepartnerite üle. Rääkides aga täna tagasi lükatud seadusmuudatusest, sõnas saadik, et tegemist oleks olnud omamoodi vaheorganiga kohtute ja korteriühistute vahel.

„Majaelanikud on seni oma õiguste kaitseks pöördunud enamasti kohtu poole, kuid seal käimine on teatavasti pikaajaline ja kulukas protsess. Korteriühistu liikmel võivad puududa kohtus käimiseks piisavad rahalised vahendid. Sellisel juhul jätab isik kohtusse pöördumata ja jääb ilma ka oma õiguste kaitsest. Siinkohal olekski tulnud appi meie pakutud komisjon. Kahju, et koalitsioon meie ettepanekut ei toetanud, kuid kuna tegemist on reaalse probleemiga, ei saa seda ka lihtsalt kalevi alla panna. Ootan huviga, kuidas plaanib valitsus ise antud murekoha lahendada,“ lõpetas Mihhail Korb.

Lisainfo:

Mihhail Korb

Tel: +372 52 654 77

Tagasiside