Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling varjab ärisaladusest rääkides oma suutmatust Vene turult välja tõrjutud toodetele uusi turge leida, ütles Riigikogu õiguskomisjoni liige Mihhail Korb.

„Väga kahju, et minister ei ole nii pika aja jooksul leidnud ühtegi riiki, kuhu ettevõtjad saaksid oma sanktsioonide tõttu üle jäävaid tooteid müüa,“ ütles Korb. „Euroopa Liidu piimaturg on kriisis ja piimaliit palub laustoetust, kuid ministril, kes lubas turge leida, ei ole veel midagi ette näidata.“

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling ütles kolmapäeval Riigikogus Mihhail Korbi küsimustele vastates, et ärist saab rääkida alles siis, kui tehingud on tehtud. Ta ei nimetanud ühtegi konkreetset riiki, kuhu Eesti ettevõtjatel oleks võimalik oma Vene turul impordikeelu saanud tooteid müüa.

Augustis kehtestas Venemaa impordikeelu sadadele põllumajandustoodetele, mille mõju Eestile ulatub Eesti Konjunktuuriinstituudi hinnangul 150 miljoni euroni. Piimatööstuse ennustatav kahju ulatub kuni 113 miljoni euroni. Kõige enam mõjutab keeld juustu, kala, piima ja rõõsa koore eksporti.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

Tagasiside