Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni liige Mihhail Korb sõnas täna parlamendis toimunud õiguspoliitika arengusuundade arutelul, et Eesti õigussüsteemis tuleb senisest enam tähelepanu pöörata üksikvanemate muredele. Saadiku sõnul on üksikvanemad meie ühiskonnas niigi vähe kaitstud ning teise kohustatud osapoole abita on pea võimatu toime tulla.

„Eestis on tuhandeid inimesi, kes kasvatavad üksinda oma last ning kelle eluolu sõltub teise maksma kohustatud vanema elatisest. Meil on küll hästi toimiv elatise väljamõistmise kohtulik süsteem, kuid sellest jääb väheks. Tegemist on nimelt süsteemiga, mis ei kaitse üksikvanemat juhul kui teine vanem maksmisest kõrvale hoiab. Hetkel on nii, et anname kohtulahendi jõustumisel signaali, et me aitame sind ja mõistame välja elatise. See aga, kus ja kuidas elatisraha kätte saada, on inimese enda mure,“ sõnas Mihhail Korb.

Korb lisas: „Leian, et kaaluda tuleks riikliku fondi loomist, kust makstaks elatisraha üksikvanemale välja ning seejärel tegeleb riik ise kohustatud vanemalt raha väljanõudmisega. Riigil on selgelt suurem jõud ja võimalused kui üksikvanemal. Sellise fondi loomine on küll keerukas, kuid lahendaks tuhandete üksikvanemate probleemid. Me võime maksta kuitahes palju lapsetoetusi, kuid ilma teise osapoole toetuseta ei ole lihtsal võimalik toime tulla.“

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside