Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni algatatud korrakaitseseaduse muutmine, mis keelustanuks alkoholi tarvitamise avalikus ruumis, lükati täna koalitsiooni häältega riigikogu menetlusest välja. Riigikogu õiguskomisjoni liikme Mihhail Korbi sõnul vajab korrakaitseseadus kiiremas korras muutmist, sest reaalne elu on näidanud, et tänane olukord ei toimi.

„Me kõik teame, et suvel jõustunud korrakaitseseadus, mille alusel lubatakse avalikes kohtades alkoholi tarbida, on olnud täielik farss. Antud seadusmuudatus tõi kaasa tõsise peavalu eestkätt kohalikele omavalitsustele, mistõttu näiteks Tallinn, Pärnu ja ka Elva keelustasid napsitamise teatud kohtades oma territooriumil. Just selle, vigaseks osutunud seaduspügala tõttu algatas Keskerakond antud korrakaitseseaduse muudatuse. Tänu sellele nägi ka valitsus vajadust antud muudatuse järele ning tegi omapoolse variandi,“ sõnas Mihhail Korb.

Saadiku hinnangul on aga valitsus Keskerakonna ettepanekut välja hääletades lihtsalt näitamas oma jäärapäisust. Korbi sõnul pole reaalselt tähtis, kelle allkiri on eelnõul. Peamine peaks olema see, et suvel jõustunud olukord ümberpööratud saaks.

„Minister Anvelt on sõnanud, et meie ettepanek on puudulik. Tegelikkuses oli meie ettepanek taastada enne toiminud seis. Eks ministrit häirib asjaolu, et Keskerakond tegi muudatusettepaneku ning puhtalt jonnist loodi oma eelnõu ning minnakse sellega ka lõpuni. Hea on aga tõdeda, et Keskerakonna eestvedamisel saab avalikult alkoholi tarbimise keeld varsti ka taastatud,“ lõpetas Mihhail Korb.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside