Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni liikme Mihhail Korbi sõnul ei tohi loodava Arenguseire Keskuse nõukoja koosseisu kuuluda Arengufondi nõukogu liikmeid, kes ei saanud oma tööga hakkama.

Riigikogu menetleb seaduseelnõu, mis näeb ette luua arenguseire läbiviimiseks Riigikogu Kantselei juurde Arenguseire Keskus, mis jätkab osaliselt likvideeritava Arengufondi tegevust. Arengufondi nõukogust on uue eelnõu järgi saanud nõukoda, kes kinnitab arenguseire tegevuskava, teeb ettepanekuid arenguseire põhisuundade ja teemade valikuks.

„Arengufondi kõrgeim juhtimisorgan oli Arengufondi nõukogu, kelle pädevuses oli muu hulgas arenguseire tegevuskava kinnitamine,“ sõnas Korb. „Täna räägime, et Arengufond ei täitnud oma ootusi arenguseire osas. Kui selle eest ei vastutanud nõukogu, siis kes veel? Seepärast leian, et endised Arengufondi nõukogu liikmed ei tohi kindlasti kuuluda loodava Arenguseire Keskuse nõukotta.“

Positiivne on Korbi hinnangul, et Arenguseire Keskuse nõukoja koosseisu kuulub viis liiget, kellest vaid üks hakkab olema valitsuskoalitsiooni esindaja. Arengufondi nõukogu üheksast liikmest kuulus koalitsioonierakondade ridadesse neli liiget, opositsioonierakondadest mitte kedagi.

„Arengufond oli viimased aastad nagu tilgutite all olev kunstlikus koomas patsient ja kahjuks ta sealt enam välja ei tulnudki,“ sõnas Korb. „Tuleb nõustuda arvamusega, et Arengufondi algus oli paljulubav, kuid ühel hetkel hakkasid asjad viltu minema. Samas, kas me oleme Arengufondi juures tehtud vigadest õppinud? Või tõstame vana sisu uue nime alla ja loodame, et sellega on kõik probleemid lahendatud?“

Lisainfo:
Mihhail Korb
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige
Tel 52 65 477

Tagasiside