Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Mihhail Korb sõnas läinud öösel Riigikogus toimunud arenguseire seaduse eelnõu arutelul, et uue nimega üksuse loomise asemel tuleks keskenduda hoopis Arengufondi probleemidega tegelemisele ning selle taas elule puhumisele.

„Arengufondi saatust on pikalt arutatud, kuid selle arutelu käigus on pigem küsitud, millega fondi asendada, selle asemel, et küsida, miks ei täitnud fond meie ootusi ja kuidas see paremini tööle saada. Selle asemel, et anda Arengufondile sisu ja leida sellele konkreetsed funktsioonid, on kusagil tagatoas tehtud otsus, et see tuleb lihtsalt kinni panna. Sisuliselt on tehtud otsus, et teadmisi ei ole meile vaja. Leian, et kui me oleks Arengufondi saatuse arutlemise asemel panustanud probleemide lahendamisele, siis oleks fond kindlasti jõudnud läbi viia mitmeid vajalikke uuringuid. Selle asemel aga ootas kogu organisatsioon oma tulevikku ja saatust,“ sõnas majanduskomisjoni liige Mihhail Korb.

Korb lisas, et tema hinnangul on Eestil vaja Arengufondi taolist organisatsiooni. Saadik tuletab meelde, et Arengufond sai ellu kutsutud selleks, et aidata kaasa Eesti majanduse arengule. „Arengufond loodi ülesandega jälgida majanduse maailmatrende ja nõustada poliitikuid, kuid paistab, et mõned poliitikud teavad niigi hästi, kuidas Eesti majandus peab arenema ja majandusteadlaste nõu ei vaja. See selgitab ka meie „häid“ majandusnäitajad.“

„On raske mõista, mida soovitakse uue arenguseire seadusega saavutada. Sisuliselt lõpetatakse selle eelnõuga ühe organisatsiooni tegevus ning luuakse Riigikogu Kantselei alla uus üksus nimega Arenguseire Keskus. Mina ei ole kindel, et nime vahetus lahendaks probleeme. Tänu tugevatele arengufondidele arenesid sellised riigid nagu Jaapan, Soome, Taiwan ja Singapur. Nende riikide edulood ja edu saavutamise võtted võiksid olla heaks eeskujuks ka meile,“ lõpetas Korb.

Lisainfo:
Mihhail Korb
Tel: +372 52 654 77

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside