Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni aseesimehe Mihhail Korbi sõnul ei toeta ta komisjoni eilset otsust Arengufond sulgeda. Saadiku hinnangul oli sellele vastu kogu Keskerakonna fraktsioon ning sulgemise asemel tulnuks anda Arengufondile uus suund ning mõte.

„Leian, et hetkel tegeletakse vaid Arengufondi vormiga, kuid tuleks tegeleda sisuga. Arengufondi ei ole mõtet kergekäeliselt likvideerida, vaid talle peab tagasi andma rolli, milleks ta loodi. Fond vajab konkreetseid ülesandeid, millele lahendusvariandid välja pakkuda. Otsus fond lihtsalt likvideerida meid ju edasi ei vii. Selle asemel tulnuks anda sellele uus hingamine,“ lausus Keskerakonna juhatuse liige Mihhail Korb.

Arengufond loodi 2006. aastal, et algatada ja toetada Eesti majanduses ning ühiskonnas vajalikke muutusi, kasvatada eksporti ja luua uusi, kõrget kvalifikatsiooni nõudvaid töökohti. Sinna hulka kuulub maailmamajanduse suundade jälgimine ja poliitikute ning ametnike nõustamine majanduse arengu osas.

„Tänu arengufondidele on arenenud sellised riigid nagu Jaapan, Soome, Taiwan ja Singapur. Nende riikide edulood ja edu saavutamise võtted võiksid meile olla heaks eeskujuks. Tugev Arengufond on Eesti ja meie majanduse arengu seisukohast olulise tähtsusega. Ootan huviga, millise institutsiooni nüüd valitsus Arengufondi asemel loob, sest ilma korraliku arenguseireta on edasi minna keeruline,“ lõpetas Korb.

Lisainfo:
Mihhail Korb
Tel: +372 52 654 77

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: + 372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside