Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Martin Repinski edastas täna kaitseminister Sven Mikserile kirjaliku küsimuse, milles saadik soovib vastuseid küsimustele, mis puudutavad Eesti Kaitseliidu avalike suhete osakonna spetsialisti Urmas Reitelmanni avaldusi sotsiaalmeedias.

Nimelt kirjutas Reitelmann sotsiaalmeedias postituse, milles olid järgnevad read: “Kus sa näed põgenikke? Euroopasse valgub saast, põgenikud istuvad peredega Süüria piiri lähedastes põgenikelaagrites koos peredega, et oodata võimalust naasta koju. Meile pürgib tavaline inimrämps, keda tuleb tõrjuda kõikide vahenditega. Eestis parasiteerib 300 000 tibla, kes ei ole siia adapteerunud, kuidas oleks Sinu arvates võimalik inimesteks muuta neid miljoneid siiapürgivaid mugavusprussakaid?” Riigikogu liikme Martin Repinski hinnangul on antud teksti näol tegemist selge rahvuste vahelise viha õhutamisega.

„Soovin kaitseministrilt kuulda, kas tegemist on ministeeriumi ametliku seisukohaga ning kas minister peab taolisi väljaütlemisi normaalseks? Minu hinnangul on antud postituse eesmärk selge viha õhutamine ning see on täiesti lubamatu! Leian, et Eesti Kaitseliit ning ka ministeerium peavad midagi ette võtma ning taolisele väljendusviisile peavad järgnema sanktsioonid,“ sõnas Martin Repinski.

Kaitseminister Sven Mikseril on saadiku kirjalikule küsimusele vastamiseks aega kümme tööpäeva.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: 53 474 246

Tagasiside