Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjoni liige Märt Sults on algatanud allkirjade kogumise petitsioonile, mille eesmärgiks on lasteaedade õpetajate töö senisest suurem väärtustamine. Petitsiooniga taotletakse ennekõike kõikidele lasteaiaõpetajatele riigipoolse palga alammäära kehtestamist ning koolieelsete lasteasutuste rahastamist sarnaselt munitsipaalkoolide rahastamisega.

„Olen antud petitsiooni edastanud kõikidesse lasteaedadesse üle Eesti. Alus- ja huviharidust pakkuvaid asutusi on meil kokku ligi 4000 ning kõik on tänaseks antud pöördumise ka saanud. Toetusallkirjadega petitsioonilehti ootan digitaalselt allkirjastatuna tagasi 15. oktoobriks. Sellisel juhul jõuan vormistada petitsioonis olevad muudatusettepanekud ka 2016. aasta riigieelarvesse. Loodan siiralt, et õpetajad annavad allkirja petitsioonile ning võitlevad koos minuga enda õiguste eest,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Märt Sults.

Saadiku hinnangul on absurdne, et lasteaednikele pole senini kehtestatud riiklikku palga alammäära. Seetõttu kõiguvad õpetajate palgad üle Eesti väga suurel määral.

„Lasteaiaõpetajate palk on omavalitsuseti väga erinev ja tegelikult pole omavalitsustel tihtipeale võimekust neid palku tõsta. Siinkohal peab tulema appi riik. Ei oma tähtsust, kus maakonnas või vallas õpetaja oma tööd teeb – laste harimise eest peab saama õiglast tasu kõikjal! Tänavuse aasta juunikuus andsid lasteaednikud parlamendile üle ligi 30 tuhat allkirja, kus nõuti sisuliselt sama, mida meie tänases petitsioonis. Kahjuks üleandmisest see algatus kaugemale ei jõudnudki. Nüüd oleme allkirjade kogumise ja üleandmise metoodikat muutnud ning seekordset algatust peavad meie valitsusjuhid kuulda võtma ja arvestavad meie muudatusettepanekud juba tuleva aasta riigieelarves ning lasteaednikud saavad lõpuks riiklikult kehtestatud palga alammäära,“ lõpetas Märt Sults.

Lisainfo:
Märt Sults
Tel 511 62 63

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246
[email protected]

Tagasiside